Image

Aktualni dogodki

  • PODPORNA POGOVORNA SKUPINA

Vsak posameznik se na poti svojega življenja kdaj znajde v stiski in na točki, ko sam ne zna ali ne zmore stopiti naprej. Na nek način to pomeni, da živimo, vsekakor pa nam v tistem trenutku ni lahko. Vendar pa ta točka, ki po navadi nosi veliko bolečine in neprijetnih občutkov, ne pomeni, da smo v tem sami in da se mora zaradi tega naše življenje ustaviti. Morda potrebujemo samo pogled iz drugega zornega kota ali pa se moramo samo za trenutek ustaviti, si na varen način dovoliti začutiti vse kar se nam dogaja, biti v tem slišani in podprti, da potem lažje nadaljujemo pot.

Za vse, ki si želijo varen prostor, kjer bi lahko izrazili sebe, svoja čustva in doživljanje, svoje poglede in dileme s katerimi se srečujejo v vsakodnevnih situacijah, odpiram PODPORNO POGOVORNO SKUPINO. Teme o katerih bomo govorili bodo različne. Predvsem bodo to vsebine, ki jih boste člani skupine prinesli s seboj na srečanje, ki jih boste sami odpirali in boste želeli o njih govoriti, saj bo to čas in prostor namenjen vam in vašemu notranjemu dogajanju.

Namen podporne pogovorne skupine je ustvariti varen, sproščen in prijeten prostor, kjer vsak posameznik lahko izrazi svoje občutke ter podeli svoje vsakodnevne preizkušnje. Tako preko izmenjave izkušenj z ostalimi ter s pomočjo odzivov ostalih članov širi svoje poglede in išče rešitve na drugačne načine. Najbolj dragocen namen skupine pa je predvsem ta, da je posameznik v vsem kar se mu trenutno dogaja v življenju slišan, razumljen ter sprejet v svojem doživljanju. Skupina in medsebojna povezanost, ki se razvije med člani ponuja občutek pripadnosti, da v dani situaciji in čutenju, ki to situacijo spremlja, posameznik ni sam.

V skupini se tako lahko vsaj za trenutek odložijo bremena, ki jih člani nosijo, zmanjšajo se strahovi in stiske s katerimi se srečujejo in naredi se prostor za nova doživetja, drugačna čustva in nove izkušnje. Posameznik lahko razvija bolj pozitivno samopodobo, pridobi večje samospoštovanje ter predvsem bolje spoznava sebe, svoje delovanje in lastne občutke ter hkrati opazuje, kako ga v vsem tem doživljajo drugi. Osebna rast znotraj skupine vodi v spremembe na osebnem doživljanju sebe in okolice, prav tako pa se te spremembe odražajo zunaj skupine v realnem okolju in vsakodnevnih situacijah ter odnosih z najbližjimi.

Prednosti in pozitivni pogledi dela v skupini:

  • Prostor in čas za vsakega posameznika, da izrazi svoja čustva, občutke in razmišljanja;
  • Delitev trenutnih življenjskih preizkušenj in pogled na situacijo z drugih zornih kotov;
  • Občutek, da posameznik v situaciji v kateri se je znašel ni sam in da se tudi drugi srečujejo (ali pa so se v preteklosti) s podobnimi težavami;
  • Medsebojna psihološka in čustvena opora ter tolažba med člani skupine;
  • Občutek slišanosti, sprejetosti in razumljenosti v doživljanju, brez obsojanja;
  • Pogovor, različni pogledi in zgodbe drugih ter iskanje rešitev daje upanje in iskanje novih poti za izhod iz stiske;
  • Osebna rast vsakega posameznika, pridobivanje samospoštovanja in samozavesti;
  • Učenje socialnih spretnosti in veščin;
  • Zmanjševaje občutka socialne izključenosti in izoliranosti, tesnobe, depresije in negativnih misli;
  • Prijeten in hvaležen občutek pomoči drug drugemu;
  • Raziskovanje svojih meja, prednosti in slabosti, poguma in blokad oziroma zadržkov skozi različno vključenost v pogovor in vaje (poslušati, spregovoriti, ponuditi drugemu, vzeti zase);
  • Spoznavanje sebe, opazovanje svojega načina izražanja in pridobivanje odzivov ostalih članov, kako nas oni doživljajo, vidijo, zaznavajo, občutijo v tem kar se nam dogaja;
  • Prisotnost in strokovna podpora psihoterapevta.

Odpirata se dve podporni pogovorni skupini, v katerih bo 6 - 8 članov. Srečanja bodo potekala vsak drugi:

- torek med 17.30 - 20:30 uro ali

- četrtek med 18.00 – 21.00 uro,

na Mikošičevi cesti 34, v centru Ljubljane.

Rednim srečanjem vsakih 14 dni sta dodana 2 vikend intenziva v Goriških Brdih. Predvidoma bosta organizirana v novembru 2024 ter marcu ali aprilu 2025. V intenzivu je vključena hrana in nočitve ter terapije.

Podporna pogovorna skupina bo potekala od septembra 2024 do junija 2025. Prvi dve srečanji bosta odprti za prihod novih članov in oblikovanje skupine, nato se skupina zapre in bodo srečanja potekala v zaupnem in varnem prostoru. Člani se zavežete obiskovanja skupine za celotno obdobje.

Cena: 120 eur/mesec za 3-urna srečanja in 260 eur/vikend intenziv (vključeno spanje, hrana, terapije). Celoten sklop zajema 16 tri-urnih srečanj in 2 vikend intenziva (pet - ned). 

Pred vstopom v skupino je potrebno opraviti brezplačen uvodni razgovor (online ali v živo), na katerega se prijavite preko tel. št. 051 223 791 ali na mail info@psihoterapija-ms.si.

Image

Naredi prvi korak danes, kajti danes je prvi dan preostanka tvojega življenja.